Klubbens terminslisten for vores træningsløb/løb

Træningsløb OK HTF (fælles terminsliste OK Syd/OK HTF længere nede på siden)
Dato Type Tid Sted, Tilmelding (T) Arrangør/

Banelægger

 

2205 Tr-løb OK HTF 18.00 Starup Hede, Start enden af Fjordagervej Søren og Guri
2905 Tr-løb HTF 18.00 Haderslev Nord, Favrdal Vagn
0506 Tr-løb OK HTF 18.00 Stensbæk, P-plads Ribelandevej Ove Brix
1206 Tr-løb OK HTF 18.00 Haderslev Vesterskov, Louisevej
1606 1. Divisionsmatch 10.00 Sønderheden OK Esbjerg
1906 SM Sprint 18.00 Gråsten Ahlmanns parken OK Syd
2206 SM LANG 13.00 Hytterkobbel
2606 Tr-løb HTF 18.00 Arrild Ferieby, Svømmehallen Ove Brix
0507 Vikinge Dyst Prolog Haderslev (T) Søren Bertelsen
0607 Vikinge Dyst 10.00 1. etape (T) Troels Thygesen
0707 Vikinge Dyst 10.00 2. etape (T) Ove Brix
1007 Tr-løb OK HTF 18.00 Hønning, Povlskrovej Kenneth G Pedersen
1707 Tr-løb HTF 18.00 Haraldsholm, Lindbjergvej 3 Mona og Keld
2407 Tr-løb HTF 18.00 Gram Lunden, Lundkobbel
1408 Tr-løb HTF 18.00 Tørning Mølle
2108 Tr-løb OK HTF 18.00 Stensbæk, P-plads Stensbækvej
2408 DM Mellem 10.00 Pamhule (T) Arne og Hans
2808 Tr-løb OK HTF 18.00 Revsø, Skærm på Revsøgårdvej
1409 Tr-løb OK HTF 13.00 Tange Bakker, Spejderhytten Hans Nielsen
2109 Tr-løb OK HTF 13.00 Pamhule, Christiansdal
2809 Tr-løb OK HTF 13.00 Jels, Voldstedet Kim Clausen

 

TERMINSLISTE FOR OK SYD OG OK HTF FOR MARTS TIL SEPTEMBER 2024.
Dag Dato Type Tid Sted, Tilmelding i O-service eller til klubben mærket med (T) Arrangør/

Banelægger

 

MARTS
Tor. 0703 Natcup 1800 Sydkredsen (T) Skærbæk
Fre. 0803 NJ 2dages 18.00 Nat prolog, (T)
Lør 0903 Tr-Løb OK HTF 13.00 Vesterskoven Nis Skau og Torben Skødt
Lør. 0903 NJ 2 dages 10.00 Lang, Uggerby (T)
Søn. 1003 NJ 2dages 10.00 Mellem, Uggerby (T)
Tor. 1403 Natcup 18.30 Jelling Skov (T)
Lør. 1603 TR-løb OK Syd 13.00 Aabenraa Nord, Ravnholt skærm Løgumklostervej Ove og Michael N
Lør. 1603 Tr-løb OK HTF 13.00 Stursbøl, Røde Led Mads Basse
Fre. 2203 DM-Nat Annebjerg Skov Øst kredsen
Lør. 2303 Tr-løb OK Syd 13.00 Aabenraa Nørreskov, Høje Kolstrup skole Bent
Lør. 2303 Tr-løb OK HTF 13.00 Brogård Plantage, P-plads Stampemøllevej OK HTF
Tor. 2803 Påskeløb 12.00 Tirsbæk (T) SNAB
Fre. 2903 Påskeløb 10.00 Rosenvold (T) SNAB
Lør. 3003 Påskeløb 10.00 Grund (T) SNAB
APRIL
Lør. 0604 Tr-løb OK Syd 18.00 Rønshoved, P Frueskovvej, skærm Flensborgvej Mona og Christian
Søn. 0704 1.division 10.00 Holstenshus Fyn (T)
Ons. 1004 Tr-løb OK HTF 18.00 Benytter OK Syds T-Løb
Ons. 1004 Tr-løb OK Syd 18.00 Jørgensgård Skov, P-midt i Harald & Bjørn
Lør. 1404 2. DIV Syd 10.00 Langesø (T) OO
Ons. 1704 Tr-løb OK HTF 18.00 Haderslev Østerskov (gammelt kort) OK HTF
Ons. 1704 Tr-løb OK Syd 18.00 Kelstrup Plantage, P-plads Gl. A-10 Birger og Erling
Søn. 2104 DM Ultralang 10.00 Gribskov Nord og Maarum (T)
Ons. 2404 Tr-løb OK HTF 18.00 Lindet, P-plads Arnumvej OK HTF
Ons. 2404 Tr-løb OK Syd 18.00 Gråstenskov, P-Engvejen Ulla og Peter
MAJ
Ons. 0105 Tr-løb OK Syd 18.00 Als Nørreskov, Nygård Strand Christian Ravn

Rasmus Ejlersen

Ons. 0105 Tr-løb OK HTF 18.00 Haderslev Stadion, Idrætscentret OK HTF
Lør. 0405 JFM-sprint 10.00 Jelling By (T) Gorm
Tor. 0905 Grænsedyst 10.00 Aabenraa Nord OK Syd
Lør. 1105 DM-sprint 10.00 Nordsjælland
Søn. 1205 DM-sprint stafet 10.00 Nordsjælland
Ons. 1505 Tr-løb OK HTF 18.00 Vojens, Hugingsvang OK HTF
Ons. 1505 Tr-løb OK Syd 18.00 Roden, P-plads Bovrupvej Hanne og Karsten
Lør. 1805 Fynsk sprint 10.00 Fyn (T)
Søn. 1905 Fynsk sprint 10.00 Fyn (T)
Ons. 2205 Tr-løb OK Syd 18.00 Gråsten, Syvstjernen, skærm Ravnsbjergvej John og Benny
Ons 2205 Tr-løb OK HTF 18.00 Starup Hede OK HTF
Ons. 2905 Tr-løb HTF 18.00 Haderslev Nord, Favrdal OK HTF
Ons. 2905 Tr-løb OK Syd 18.00 Fynshav, start p-plads lige før færgen Frede og Birger
JUNI
Lør. 0106 Åben Stafetløb 13.00 Hjelm Skov, P-stadion OK-Syd
Ons. 0506 Tr-løb OK HTF 18.00 Stensbæk, P-plads Ribelandevej OK HTF
Ons. 0506 Tr-løb OK Syd 18.00 Als Nørreskov, Østerholm (Klubmesterskab) Hans Moos og Jørn Klausen
Ons. 1206 Tr-løb OK HTF 18.00 Haderslev Vesterskov, Louisevej OK HTF
Ons. 1206 Tr-løb OK Syd 18.00 Aabenraa Sønderskov, start P. Sdr. Hesselvej Peter & Bente
Lør 1606 1. Divisionsmatch 10.00 Sønderheden OK Esbjerg
Ons. 1906 SM-sprint 18.00 Gråsten, Ahlmanns parken (T) John og Benny
Søn. 2306 2.DIV Syd 10.00 Marielund (T) KOK
Ons. 2606 Tr-løb OK HTF 18.00 Arrild Ferieby, Svømmehallen OK HTF
Ons. 2606 Tr-løb OK Syd 18.00 Lerskov. Start: P. v. Hundeskov Finn & Birthe
JULI
Ons. 0307 Tr-løb Ok Syd 18.00 Als Nørreskov, Taksensand fyr Jørn og Kristian
Fre. 0507 Vikinge Dyst Prolog Haderslev (T) OK HTF
Lør. 0607 Vikinge Dyst 10.00 1. etape (T) OK HTF
Søn. 0707 Vikinge Dyst 10.00 2. etape (T) OK HTF
Ons. 1007 Tr-løb OK syd 18.00 Kathrinelund, start på Kathrinelundsvej Sten Olof og Hans Henrik
Ons. 1007 Tr-løb OK HTF 18.00 Hønning, Povlskrovej OK HTF
Ons. 1707 Tr-løb HTF 18.00 Haraldsholm, Lindbjergvej 3 OK HTF
Ons. 1707 Tr-løb OK Syd 18.00 Broager, By Parken overfor kirken Bjarne og Benny
Ons. 2407 Tr-løb OK HTF 18.00 Gram Lunden, Lundkobbel OK HTF
Ons. 2407 Tr-løb OK Syd 18.00 Skratmosen, enden af Frihedsalle Birger og Erling
Tir. 3007 Læsø Læsø Vesterby (T)
Ons. 3107 Tr-løb OK SYD 18.00 Årtoft. Skærm v. Torp Ove & Michael N
Ons. 3107 Tr-løb HTF 18.00 Benytter OK Syds T-Løb
Ons. 3107 Læsø 10.00 Læsø Klitplantage (T)
AUGUST
Tor. 0108 Læsø 10.00 Læsø klitplantage
Ons. 0708 Tr-løb OK HTF 18.00 Starup Hede, Kirken OK HTF
Ons. 0708 Tr-løb Ok Syd 18.00 Lambjerg, Spejdehytten Lambjergsned Steffen Lemming

Michael Jensen

Lør 1008 SM Lang 1300 Hytterkobbel OK HTF
Ons. 1408 Tr-løb HTF 18.00 Tørning Mølle OK HTF
Ons. 1408 Tr-løb OK Syd 18.00 Frøslev Nord. Nord for Lejren Bent
Lør. 1708 JFM Stafet 10.00 Hestehave Ringelmose (T) Nordkredsen
Søn. 1808 JFM Lang 10.00 Hestehave Ringelmose (T) Nordkredsen
Ons. 2108 Tr-løb OK Syd 18.00 Rønshoved, skærm Fjordvejen Christian Ravn og Rasmus Ejlersen
Ons. 2108 Tr-løb OK HTF 18.00 Stensbæk, P-plads Stensbækvej OK HTF
Lør. 2408 JFM Mellem 10.00 Pamhule (T) OK HTF
Ons. 2808 Tr-løb OK HTF 18.00 Revsø, Skærm på Revsøgårdvej OK HTF
Ons. 2808 Tr-løb OK Syd 18.00 Søgård Syd. P. midt i skoven Helle & Michael
SEPTEMBER
Søn. 0109 2.division 10.00 Treldes (T) FROS
Søn. 0809 1. division 10.00 Als Sønderskov (T) OK Syd
Lør. 1409 Tr-løb OK Syd 13.00 Kelstrup, P-Midt i Bjarne og Malthe
Lør. 1409 Tr-løb OK HTF 13.00 Tange Bakker, Spejderhytten OK HTF
Lør. 1409 DM Stafet 10.00 Vester Thorup (T) Nordkredsen
Søn. 1509 DM lang 10.00 Vester Thorup (T) Nordkredsen
Lør. 2809 Tr-løb OK HTF 13.00 Jels, Voldstedet OK HTF
Søn. 2909 Åben løb 10.00 Gyttegård (T) Klubmesterskab GORM

 

 

Terminsliste træning og SM vinter 23-24 OK-HTF.V5

Terminsliste MAR – SEP 2023

Terminsliste august 2022 – feb 2023 OK HTF