Terminsliste august 2022 – feb 2023 OK HTF

Træningsløb og SM-løb 01 august 2022– til 28 februar 2023.

 

Dag Dato Type Tid Sted, Tilmelding (T) Arrangør/

Banelægger

AUG          
Ons 0308 Tr-løb OK Syd 1800 Hjelm, P-plads Enemarksvej Johnni og Sandra
Ons 1008 Tr-løb OK Syd 1800 Rønshoved, Skærm Fjordvejen Christian og Christian Ravn
Ons 1008 Tr-løb HTF 1800 Gram, Lunden  
Ons 1708 Tr-løb OK Syd 1800 Årtoft, Skærm v. Torp Michael Nielsen og Martina
Ons 1708 Tr-løb HTF 1800 Tørning Mølle (Grill arrangement)  
Ons 2408 Tr-løb OK Syd 1800 Als Nørreskov Østerholm Frede og Birger
Ons 2408 Tr-løb HTF 1800 Revsø, Holbækgårdsvej  
Ons 3108 Tr-løb HTF 1800 Find-vej løb Haderslev Vesterskov  
SEP          
Ons 0709 Tr-løb OK Syd 1800 Jørgensgård, Stranden v. Åbæk Harald og Bjørn
Ons 0709 Tr-løb HTF 1800 Flyvestationen  
OKT          
Lør 0110 Tr-løb OK Syd 1300 Bommerlund vest for Hærvejen, møde ved Stenen Finn og Birte
Lør 0110 Tr-løb HTF 1300 Hytterkobbel  
Lør 1510 Tr-OK Syd 1300 Kelstrup, P-midt i Bjarne og Benny
Lør 1510 Tr-løb HTF 1300 Starup Hede, ved kirken  
Lør 2210 SM-stafet 1300 Frøslev, P nord for lejren. Klubben finder banelægger OK Syd
Fre. 2810 SM-NAT 1900 Haderslev Vesterskov, skydebanen OK-HTF
Lør 2910 Tr-løb OK Syd 1300 Als Nørreskov, Fladbæk Strand Jørn og Kristian
Lør 2910 Tr-løb HTF 1300 Haderslev Vesterskov, skydebanen

Baner fra SM-NAT

 
NOV          
Lør 0511 Tr-løb 1300 Aabenraa Nørreskov P Høje Kolstrup Skole Johnni og Sandra
Lør 0511 Tr-løb HTF 1300 Jels  
Lør 1211 Tr.løb OK Syd 1300 Kathrinelund, P-plads Kathrinrlundsvej Hanne og Karsten
Lør 1211 Tr-løb HTF 1300 Arrild Ferieby,  
Lør 1911 Tr-løb OK Syd 1300 Aabenraa Nord, Ravnholt Ove Petersen og Michael Nielsen
Lør 2611 SM-LANG 1300 Stursbøl, OK-HTF
DEC          
Lør 0312 Tr-løb OK Syd 1300 Gråsten, P-plads Engparken Rasmus og Tina
Lør 0312 Tr-løb HTF 1300 Pamhule, Jubilæumsløb  
Lør 1012 Juleløb OK Syd 1300 Skratmosen, Skovvej 4 Sønderborg Karsten
Lør 1012 Tr-løb HTF 1300 Tange Bakker  
Lør 1712 Julesprint 1200 Aabenraa By (T) Helle og Michael
Man 2612 Juleløb HTF   Tørning Mølle  
JAN          
Søn 0101 Nytårsløb 1300 Kær Vestermark, Støvlen Skydebanevej Christian C og Mona
Lør 0701 Tr. løb OK Syd 1300 Aabenraa Syd, Start Hesselbjergvej Johnni og Sandre
Lør 0701 Tr. løb HTF 1300 Stensbæk  
Lør 1401 Tr. Løb OK Syd 1300 Lambjerg, spejderhytten Lambjergsned Sten Olof og Hans Henrik
Lør 1401 Tr. løb HTF 1300 Lindet, P-plads Arnum Vej  
Lør 2101 Tr. løb OK Syd 1300 Aabenraa Nord, Kresten Phillipsen Vej Harald og Bjørn
Lør 2101 Tr. løb HTF 1300 Revsø, Holbæksgårdsvej  
Lør 2801 Tr. løb OK Syd 1300 Als Nørreskov, Nygård Strand Peter og Ulla
Lør 2801 Tr.løb HTF 1300 Hønning, Stævnepladsen  
FEB          
Lør 0402 Tr.løb OK Syd 1300 Lerskov, P-midt i Peter og Bente
Lør 1102 Tr.løb OK Syd 1300 Fynshav, P-lige før færgen Frede og Birger
Lør 1102 Tr.løb HTF 1300 Tormaj, Havvej  
Lør 1802 Tr.løb OK Syd 1300 Kollund Skov. Skærm mellem Kruså og Kollund Hans M og Svend Erik
Lør 1802 Tr.løb HTF 1300 Brogård, Grusgraven  
Lør 2502 Tr.løb OK-Syd 1300 Gråsten, P-plads Ravnsbjergvej John og Benny
Lør 2502 Tr.løb HTF 1300 Haraldsholm, Lindebjergvej 3